Nuk ka më mirë

Çarshia është qendra e parë tregtare në Kosovë me koncept të hapur.

Çarshia ju mundëson që të largoheni nga jeta e përditshme, nga zhurmat e qytetit dhe të kaloni kohë në qetësi dhe duke u relaksuar si asnjë vend tjetër.

Fëmijët kanë mundësi të argëtohen në një park të hapur me lodra, në hapësirë prej 5000 m2 derisa prindërit mund të kalojnë kohën e tyre në kafeteritë dhe restorantet përreth parkut.

eli 2

Nuk ka më mirë

Çarshia është qendra e parë tregtare në Kosovë me koncept të hapur.

Çarshia ju mundëson që të largoheni nga jeta e përditshme, nga zhurmat e qytetit dhe të kaloni kohë në qetësi dhe duke u relaksuar si asnjë vend tjetër.

Fëmijët kanë mundësi të argëtohen në një park të hapur me lodra, në hapësirë prej 5000 m2 derisa prindërit mund të kalojnë kohën e tyre në kafeteritë dhe restorantet përreth parkut.

Çarshia është vendi ideal për familjen tuaj.

Restorantet dhe kafeteritë

Një gamë e gjerë e restoranteve dhe kafeterive prezente ju mundëson që të shijoni ushqim, kafe, ëmbëlsira dhe koktejle të ndryshme për çdo ditë ndryshe.

Shërbimet shtëpiake

Te ne të gjitha familjet janë të lumtura, sepse një familje është e lumtur kur të gjitha kërkesat dhe shërbimet ditore i ka afër dhe përmbushen pa humbur kohë.

Sallone bukurie

Ju mund të dukeni bukur çdo ditë duke vizituar sallonet e bukurisë prezente dhe të vazhdoni tutje shopping’un, por gjithsesi me një ndjenjë shumë të veçantë.

Mirë se vini në hotelin e parë Four Points by Sheraton në Kosovë, me lokacion në lagjën Marigona Residence.

Agjension turistik dhe i patundshmërisë

ANEM bën vlerësimin e pronave tuaja në mënyrë profesionale, shit-blerje dhe shumë shërbime tjera.
Air Marigona brengoset për pushimet e juaja, duke ju ofruar super oferta.

Shëndeti dhe edukimi

Dhëmbët e shëndoshë janë gjysma e shëndetit! Pa muzikë jeta do të ishte e zbrazët! Klikoni këtu për më shumë informata rreth ofertave të dentistit dhe shkollës së muzikës.

Transporti

Azizi Company brengoset qe udhëtarët që vizitojnë Çarshinë, të jenë komod në çdo kohë. Transporti për në lagje dhe për Prishtinë është i rregullt. Kliko këtu për orarin.

Të tjera

Vend adekuat për të gjitha bizneset duke ofruar komoditet dhe qetësi në çdo kohë. Përveq kushteve elemntare mundësohet furnizim i lehtë për nevojat elementare të zyrës.

Lokale të lira

Kërkesat për qiramarrje janë në rritje e sipër. Për momentin nuk ka hapësira të lira gjithsesi këtu mund të bëni aplikimin tuaj dhe kërkesën do ta konsiderojmë në të ardhmen.

Aktivitetet e kaluara

Çarshia gjatë 5 viteve ka organizuar aktivitete të ndryshme për fëmijë dhe të rritur. Për tu veçuar janë:

foto-carshia

Hapja e Çarshisë

Çarshia është hapur me 4 Korrik te vitit 2015. Festa për hapjen e Çarshia është organizuar për dy ditë me rradhë duke ofruar një atmosferë të paharrueshme për të gjithë.

akttt

Përvjetoret e Çarshisë

Çarshia çdo vit feston përvjetorin e hapjes duke organizuar aktivitete shumë të veçanta për fëmijë dhe të rritur.

Halloween party1

Festa e Halloween

Çdo vit me 31 Tetor në Çarshia bëhen dekore shumë kreative dhe organizohet festë e madhe për të gjithë fëmijët.

panairi-i-veturave3

Paniri i veturave

Panairi i veturave për herë të parë në Kosovë është organizuar në Çarshia, në Tetor të vititi 2016.

E FUNDIT

Festa e Fëmijëve

1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve në Çarshi u festua si kurrë më parë. Aktivitete dhe lojërat e ndryshme krijuan një atmosferë të paharruar për më të dashurit tanë.

283489043_1776797545992311_376152120987060494_

Marigona Residence

Marigona Residence, lagja e cila ka mbi 450 shtëpi të modelve të ndryshme, është lagjja më moderne në Kosovë, vendbanim me arkitekturë estetike dhe funksionale.

Marigona Mirëmbajtja

MR Mirëmbajtja është kompania e cila brengoset që kualiteti i jetës ne lagjën tonë të ofroj kënaqësinë e të jeturarit dhe të krijoj ndjesinë se ju jeni të veçantë.

Marigona Parking

Parkingu është ndërtuar me qëllim të ofrimit të komoditetit të plotë për banorët, musafirët e Çarshisë, Hotelit dhe vizitorët në lagje.

Lokale të lira

Kërkesat për qiramarrje janë në rritje e sipër. Këtu mund të bëni aplikimin tuaj për lokal me qira dhe kërkesën tuaj do ta shqyrtojmë shumë shpejtë, dhe do t'ju kontaktojmë.